FA2000, FREDERIKSBERG ALLIANCEN 2000

 

 

SportMaster Frb

 

 

 

SPONSORER 

 

 

 

 

Danish_FB_FindUsOnFacebook-320.png

 

Se resultatet af dagens kampe klik her!

Hjemmekampe Uge 33-34




Kl Række Pulje Hjemmehold Udehold Bane
Onsdag den 16. august 2017
18:30 Ungdomspokalen U14 Piger  P1 FA 2000 (1) Vestia (1) Gr 6
Fredag den 18. august 2017
17:00 U13 Drenge Øst 1 8M P2 FA 2000 AB Ku 4 B
18:15 Serie 3, P8/11 P8 FA 2000 5 HB 4 Gr 5
18:30 U19 Drenge Øst 2 P1 FA 2000 Herfølge BK Ku 4
Lørdag den 19. august 2017
11:15 U19 Drenge 1 P1 A FA 2000 2 Hvidovre IF 2 Gr 5
11:15 U15 Drenge M Mester FA 2000 2 Skjold Ku 4
13:00 Serie 2, P5/6 P5 FA 2000 3 Tårnby FF 3 Ku 4
13:45 Herre-DS P1 FA 2000 Karlslunde IF Frb Ip
Søndag den 20. august 2017
10:00 U14 Drenge M Mester FA 2000 KB 3 Ku 1
11:45 Serie 5, P18/22 P18 FA 2000 10 FB 13 Ku 4
13:30 Serie 3, P8/11 P10 FA 2000 7 Østerbro IF 5 Ku 4
Tirsdag den 22. august 2017
19:30 Serie 3, P8/11 P11 FA 2000 4 Frem 3 Gr 5
20:00 M+50 1 P1 FA 2000 AB Frb Ip
Torsdag den 24. august 2017
19:30 M+55 1 P1 FA 2000 Fremad Amager Ku 4
Fredag den 25. august 2017
17:30 U15 Drenge Øst 2 P1 FA 2000 HUI/BSV Ku 4
18:30 U17 Drenge Øst 1 P1 FA 2000 Herfølge BK 2 Gr 5
19:30 Serie 4, P13/16 P14 FA 2000 8 AC Iben 2 Ku 4
Lørdag den 26. august 2017
09:00 U13 Drenge 3 (05) 8M P3 FA 2000 3 KB 6 Ku 4 A
09:00 U13 Piger 2 (05) 8M P2 FA 2000 Dragør BK Ku 4 B
10:00 Herre Senior 4 7M P6 FA 2000 8 Sønderbro Fight 2 Gr 5 B
10:00 Herre Senior 2 7M P1 FA 2000 2 Prespa Gr 5 A
10:15 U11 Drenge (07) 8M B P5 FA 2000 (2) Kastrup Bk. (1) Ku 4 A
10:15 U11 Drenge (07) 8M A P3 FA 2000 Dragør Bk. Ku 4 B 
11:15 Herre Senior 3 7M P3 FA 2000 4 Valby Bk. 3 Gr 5 A
11:30 U12 Drenge (06) 8M A P3 FA 2000 Dragør Bk. Ku 4 A
11:30 U12 Drenge (06) 8M B P3 FA 2000 Dragør Bk. Ku 4 B
12:45 U12 Drenge (06) 8M C P3 FA 2000 Dragør BK Ku 4 A
12:45 U11 Drenge (07) 8M B P3 FA 2000 (1) Dragør Bk. Ku 4 B
13:00 U16 Drenge Øst (02) P1 FA 2000 FC Helsingør Gr 5
Søndag den 27. august 2017
14:00 U15 Drenge 2  P2 FA 2000 2 Fremad Amager  Gr 5
           
10-15 U6 Drenge stævne       NAN
15-17 U7/U8 Piger stævne       NAN
10-13 U9 Piger stævne       Ku 4
13-17 U10 Piger stævne       Ku 4

Udekampe

 

BOLD.DK

Copyright © 2009 - FA 2000 - Frederiksberg Alliancen