FA2000, FREDERIKSBERG ALLIANCEN 2000

 

 

 

 

 

SPONSORER 

 

 

 

 

Danish_FB_FindUsOnFacebook-320.png

 

Se resultatet af dagens kampe klik her!

 

Hjemmekampe uge 20

 

Kl Række Pulje Hjemmehold Udehold Bane
Tirsdag den 14. maj 2019
21:00 Herre Senior M Mester FA 2000 Fremad Valby Ku 4 B
Onsdag den 15. maj 2019
19:30 Serie 2, P5/6 P6 FA 2000 3 HIK 2 Ku 4 
Fredag den 17. maj 2019
11:45 Serie 2, P5/6  P5 FA 2000 4 Brønshøj 2 Ku 4
13:30 U17 Drenge Øst 2 Øst 2 FA 2000 Herfølge BK 2 Ku 4
Lørdag den 18. maj 2019
08:45 U11 Piger 1 P1 FA 2000 BK Hekla Ku 4 A
10:00 Herre Senior 3 P4 FA 2000 8 FB 14 Ku 4 B
10:00 U13 Drenge 2 P2 FA 2000 2 FB Ku 4 A
13:00 Herre-DS P2 FA 2000 Union Frb Ip
13:30 U13 Drenge Øst 2 P2 FA 2000 BSV af 2016/FC Holte Ku 4
14:45 Herre Senior 2  P1 FA 2000 4 NI Ku 4 A
14:45 Herre Senior 2 P3 FA 2000 5 Valby Ku 4 B
16:00 Herre Senior 3 P2 FA 2000 7 FB 15 Ku 4 B
Søndag den 19. maj 2019
10:00 Serie 4, P13/16 P16 FA 2000 7 PI Fodbold 3 Ku 1
10:00 U11 Piger 2 P1 FA 2000 2 Vanløse/Damsø Ku 4 A
11:45 Serie 5, P18/22 P22 FA 2000 11 B 1903 6 Ku 4
11:45 Serie 3, P8/11 P10 FA 2000 5 Fr.holm Sydhavnen 2 Ku 1
13:30 Serie 5, P18/22 P20 FA 2000 10 Skjold 9 Ku 4
13:30 U16 Drenge M Mester FA 2000 GVI Ku 1
17:00 U14 Drenge 3 P3 FA 2000 3 Kastrup 2 Ku 4

 Hjemmekampe uge 21

Kl Række Pulje Hjemmehold Udehold Bane
Tirsdag den 21. maj 2019
19:45 M+60 P1 FA 2000/Rødovre Lyngby Boldklub 1921 Frb Ip
Torsdag den 23. maj 2019
19:30 Serie 2, P5/6 P5 FA 2000 4 Stefan 2 Ku 4
Fredag den 24. maj 2019
18:00 U14 Drenge 3 P3 FA 2000 3 KB 4 Ku 4
19:00 U19 Drenge Øst 2 Øst 2 FA 2000 KB 2 Ku 1
19:15 M+32 Øst Øst FA 2000 KB Ku 4
20:45 Herre Senior 2 P2 FA 2000 3 FC Hermanos Ku 1 A
20:45 Herre Senior 2 P4 FA 2000 2 CBS Sport  Ku 1 B
20:45 Herre Senior 3 P3 FA 2000 6 FB 13 Ku 4 A
Lørdag den 25. maj 2019
10:00 Herre Senior 4 P8 FA 2000 10 FC Udfordringen Ku 4 B
10:00 U11 Piger 1 P1 FA 2000 B 93 Ku 4 B
11:45 Herre Senior 4 P1 FA 2000 9 Vigerslev 3 Ku 4 B
13:00 Serie 3, P8/11 P10 FA 2000 5 Prespa 2 Ku 4
Søndag den 26. maj 2019
10:00 U13 Drenge 4 P4 FA 2000 3 B 1908 2 Ku 1 A
10:00 U15 Drenge 1 P1 FA 2000 2 HIK 2 Ku 4
11:15 U12 Drenge 2 P1 FA 2000 2 AB Tårnby 2 Ku 1 A
11:15 U12 Drenge 1 P1 FA 2000 1 AB Tårnby 1 Ku 1 B
11:45 Serie 5, P18/22 P21 FA 2000 9 Skjold 10 Ku 4
12:30 U12 Drenge 4 P2 FA 2000 4 AB Tårnby 4 Ku 1 A
12:30 U12 Drenge 3 P1 FA 2000 3 AB Tårnby 3 Ku 1 B
13:30 Serie 1, Kv P1 FA 2000 CBS Sport Ku 4
15:15 U11 Drenge 1 P1 FA 2000 1 AB Tårnby 1 Ku 4 A

Udekampe uge 20-21

           
Kl Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
Mandag den 13. maj 2019
18:00 Serie 1, Kv P1 B 93 2 FA 2000 Kunst, Ryparken
18:15 U12 Piger 1 P1 BK Hekla FA 2000 Hekla Park
18:30 M+60 P1 AB Tårnby FA 2000/Rødovre Tårnby Stadion
19:00 M+32 Øst Øst Stenløse BK FA 2000 Stenløse Stadion
19:00 U13 Piger Øst  P1 Ringsted Pigefodbold FA 2000 Ringsted Stadion
Tirsdag den 14. maj 2019
20:00 M+50 1 P1 Fremad Amager FA 2000 Sundby Idrætspark
20:15 M+55 1 P1 HIK/Skovshoved Rødovre/FA 2000 Gentofte Sportspark - kunst 1
Onsdag den 15. maj 2019
19:00 U15 Drenge Øst 2 P1 Lyngby Boldklub 1921 (2) FA 2000 Lyngby Stadion
19:30 Herre Senior 3 P3 Skjold 7 FA 2000 6 Kunst, Lundehusparken
19:45 Herre Senior 2 P2 Union FA 2000 3 Kunst, Grøndal Centret
20:00 U16 Piger M P1 HIK 2 FA 2000 Kunst, HIK
Torsdag den 16. maj 2019
18:30 U14 Drenge Øst 1  P2 AB FA 2000 Akademisk Boldklub
18:30 Serie 2, Kv P2 Rødovre Rikken FC / FA 2000 2 Rødovre Stadion
Lørdag den 18. maj 2019
11:00 U15 Piger P1 FIF, Hillerød FA 2000 FIF-Stadion
11:00 U13 Piger Øst P1 Allerød Fodbold Klub FA 2000 Allerød Idrætspark
11:15 U14 Drenge M  Mester KB 2 FA 2000 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
13:00 Serie 1, P3 P3 Fremad Amager 2 FA 2000 2 Sundby Idrætspark
15:00 Serie 5, P18/22 P21 FB 14 FA 2000 9 Kunst, Jens Jessens Vej
15:00 Herre Senior 4 P8 FC Berati FA 2000 10 Kunst, Ryparken
17:00 Serie 4, P13/16 P14 Vestia 4 FA 2000 6 Kunst, Bavnehøj IA
Søndag den 19. maj 2019
12:30 Herre Senior 4 P1 HB 10 FA 2000 9 Fælledparken
13:30 Serie 4, P13/16 P13 Heimdal 4 FA 2000 8 Fælledparken
13:30 U19 Drenge Øst 2 Øst 2 Køge BK 2 FA 2000 Capelli Sport Stadion, Køge Ip
15:15 Herre Senior 2 P4 Prespa FA 2000 2 Kunst, Ryparken
16:00 Kvinde Senior 2 P4 Copenfalster FF FA 2000 Kunstbane 2, Kløvermarken
 
     
Tirsdag den 21. maj 2019
18:30 Herre Senior 2  P3 Vigerslev FA 2000 5 Kunst, Valby IP, tribunen
19:15 Herre Senior 3 P4 Skjold 6 FA 2000 8 Kunst, Lundehusparken
20:00 M+45 1 P1 Jægersborg/GVI FA 2000 Gentofte Sportspark Opv. Ku
21:00 Herre Senior 2 P1 Vesterbro Alliancen FA 2000 4 Kunst, Valby IP, tribunen
Onsdag den 22. maj 2019
18:30 U15 Drenge 1 P1 Jægersborg 2 FA 2000 2 Jægersborg
18:30 U21 A P2 BK Frem FA 2000 Frem, Valby IP
19:00 Serie 2, Kv P2 FC Damsø 3 Rikken FC / FA 2000 2 Vanløse I P
19:30 Serie 4, P13/16 P16 Heimdal 5 FA 2000 7 Fælledparken
Torsdag den 23. maj 2019
18:00 Herre Senior M Mester Viktoria FA 2000 Fælledparken
19:30 Serie 1, P3 P3 B.93 2 FA 2000 2 Kunst, B93
21:00 Serie 5, P18/22 P20 FB 12 FA 2000 10 Kunst, Jens Jessens Vej
Lørdag den 25. maj 2019
09:30 U13 Drenge 2 P2 Hvidovre IF 2 FA 2000 2 Hvidovre IFs baner
10:00 U11 Drenge 1 P1 KB 1 FA 2000 1 Kunst, KB, P. Bangs Vej
10:15 U12 Piger 1 P1 Nørrebro United 1 FA 2000 Kunst, Mimersparken
11:30 U11 Drenge 2 P2 KB 4 FA 2000 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
13:00 U13 Drenge Øst 2 P2 Skovshoved IF FA 2000 Skovshoved I P
13:00 Serie 2, Kv P2 Nørrebro United 2 Rikken FC / FA 2000 2 Kunst, Mimersparken
13:30 U13 Piger Øst P1 BSF FA 2000 Ballerup Idrætspark
14:00 Herre-DS P2 Ishøj IF FA 2000 Ishøj Idrætscenter
14:30 Herre Senior 3 P2 Skjold 2 FA 2000 7 Fælledparken
15:00 Serie 2, P5/6 P6 B.1903 3 FA 2000 3 B1903
15:30 U14 Drenge M Mester Elite Bornholm  FA 2000 2 Åkirkeby Stadion
Søndag den 26. maj 2019
10:00 Serie 5, P18/22 P22 FB 16 FA 2000 11 Kunst, Jens Jessens Vej
10:00 U11 Piger 2 P1 B 1908 FA 2000 2 Sundby Idrætspark
10:15 U12 Piger 3 P1 Sundby BK 2 FA 2000 2 Sundby/Kløvermarken
11:45 U16 Drenge M Mester HIK FA 2000 Gentofte Sportspark - kunst 1
11:45 U17 Drenge Øst 2 Øst 2 KB 2 FA 2000 Kunst, KB, P. Bangs Vej
12:00 U15 Drenge Øst 2 P1 LSF FA 2000 Smørum Idrætscenter
13:30 U11 Drenge 3 P2 KB 6 FA 2000 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
14:00 Ungdomspokalen U14 Drenge P1 Farum BK (Øst 1) FA 2000 (Øst 1) Farum Park

BOLD.DK

Copyright © 2009 - FA 2000 - Frederiksberg Alliancen