FA2000, FREDERIKSBERG ALLIANCEN 2000

 

 

SportMaster Frb

 

 

 

SPONSORER 

 

 

 

 

Danish_FB_FindUsOnFacebook-320.png

 

Træningskampene for de to bedste hold

Hvis man vil ud og se, hvordan det ser ud her i opstarten, følger her en liste over de to bedste hold planlagte træningskampe - og listen vil blive opdateret, som kampene bliver spillet.

 

1. senior (Danmarksserien)
Lørdag 10. februar 13.30 mod Avedøre 2-1 (1-0)
1-0 Michael Jonssen (13., straffe)

2-0 Christopher Grube Jensen (57.)


Onsdag 14. februar 19.30 mod AB 3-2 (1-0)

1-0 Anton Gustavsen (32.)
2-1 Lucas Simonsen (51.)
3-1 Danny Andersen (85.)


Lørdag 17. februar 11.30 mod Fremad Valby 0-3 (0-3)
Ingen mål


Tirsdag 20. februar 18.00 mod Allerød 3-0 (2-0)
1-0 Lucas Simonsen (33:)
2-0 Nicklas Højland (45.)
3-0 Lucas Simonsen (74.)


Lørdag 3. marts 13.20 mod Roskilde KFUM 2-2 (2-0)

1-0 Lucas Simonsen (17.)

2-0 Thomas Aarris Jensen (43.)


Lørdag 10. marts 11.40 mod Avarta 0-3 (0-1)
Ingen mål

 

Turneringsstart 24. marts.
Der kan komme flere træningskampe.

 

2. senior (serie 1)
Lørdag 10. februar 12.45 mod KFUM 2-2 (1-1)
1-0 Rasmus Flindt (34.)
2-2 Nicolai Nielsen (86.)


Mandag 12. februar 18.00 mod B 93 2-2 (0-0)

1-0 Niklas Andresen (52.)

2-0 Søren Skovbjerg (56.)


Lørdag 17. februar 11.00 mod GVI 0-4 (0-2)
Ingen mål

Lørdag 3. marts 16.15 mod Fix 5-0 (4-0)

1-0 Søren Skovbjerg (27.)

2-0 Nicolai Nielsen (32.)

3-0 Nicolai Nielsen (34.)

4-0 Mads Piil Clausen (44.)

5-0 Søren Skovbjerg (59.)


Søndag 11. marts 10.30 mod GVI 2-0 (1-0)
1-0 Sebastian Jensen (45.)
2-0 Ulrich Husum Sand (54.)


Lørdag 17. marts 14.30 mod Sunred Beach 3-1 (0-0)
1-0 Søren Skovbjerg (68.)
2-0 Søren Skovbjerg (76)
3-1 Emil Enemark Sørensen (90.)


Lørdag 24. marts 11.45 mod Ølstykke 0-0 (0-0)

Ingen mål

 

Tirsdag 3. april 18.00 mod FB 2-1 (0-0)

1-1 Søren Skovbjerg (53.)

2-1 Oliver Pedersen (58.)

 

Turneringsstart 7. april.
Der kan komme flere træningskampe.

BOLD.DK

Copyright © 2009 - FA 2000 - Frederiksberg Alliancen